Milyarder Yatırımcı Tim Draper Bitcoin Cash (BCH) Aldığını Açıkladı

 Bitcoin Cash Yarılanmasından Sonra Neler Oldu? › Bitcoin Haberleri

Milyarder yatırımcı ve Bitcoin boğası Tim Draper, yakın zamanda Bitcoin Cash (BCH) satın aldığını açıkladı. Draper’ın güçlü bir Bitcoin destekçisi olduğu düşünüldüğünde, birçok kişide büyük şaşkınlık uyandırdı.

Bitcoin Cash, Ağustos 2017’de oluşturulan Bitcoin’in çatallarından biridir. Roger Ver, Bitcoin’in küçük blok boyutu ve yavaş işlemleri gibi bazı eksikliklerine bir çözüm olarak oluşturulan dijital varlığın güçlü bir savunucusu olarak karşımıza çıkıyor. O zamandan beri Ver, BCH’nin Satoshi Nakamoto’nun orijinal vizyonu olduğunu iddia ederek, varlığın eşler arası elektronik nakit olarak Bitcoin’den üstün olduğunu kanıtlamak için çok uğraşıyor.

Bitcoin Cash Başarılı mı?

Tim Draper, Bitcoin’in en büyük boğalarından ve destekçilerinden biridir. Bitcoin’den henüz vazgeçmemiş olsa da, BCH’yi satın alma kararı en yakın rakibi, özellikle tüm bu süre boyunca çabaları fark edilmeyen Roger Ver için büyük bir mesele. Bu, aynı zamanda tüm BCH topluluğu için büyük bir mesele çünkü alandaki bu kadar önemli bir figür, kripto parasıyla ilgisini ilk kez kamuya açıklıyor.

Şimdiye kadar BCH’yi ciddiye almayan daha fazla insan ilgi geliştirmeye başlayabilir çünkü Draper bu alanda büyük bir etkiye sahip. Ancak Twitter takipçilerinden bazıları, “ölü” olan BCH’yi satın almasının onun için kötü bir fikir olduğunu söyleyerek oldukça olumsuz tepki verdiler.

BCH şimdiye trader’lar tarafından ödemeler için bir miktar kabul gördü denilebilir. Bitcoin.com’a göre, Bitcoin çatalı artık dünya çapında 4.300 adet Bitcoin Cash kabul eden işletmeye sahip. BCH, Chainlink tarafından 5. sıradan düşürüldükten sonra şu anda piyasa değeri açısından en büyük 6. kripto para birimidir. İkinci önemli Bitcoin çatalı olan ‘Bitcoin SV (BSV)’ ise şu anda en büyük on birinci kripto para birimi. Draper’ın BCH satın almasının fiyat üzerinde nasıl bir etkisi olacak, bunu zaman gösterecek.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar